• Aneta Strzeszewska

Wicie gniazda.

Zaktualizowano: 8 lis 2019

#gniazdko #niemowle #dziecko #noworodek #kołyska #ubrankadziecięce #mamotoja #magazyndziecko #instamama #instadziecko #momtobe #mojewszystko


Jak pisałam w poprzednim poście, nie wiem nic o zajmowaniu się noworodkiem. Jestem pewna że nikt z uczniów nie zginie ze mną na wycieczce a każdego 6-latka nauczę pisać, czytać, liczyć…

Z dyscypliną w klasie również nie mam większych problemów.

Ale z takim maluchem???!!!!


Przecież ja nawet nie wiem czym różni się noworodek od niemowlęcia. Drogą dedukcji... chyba najpierw jest noworodek. A kiedy jest po prostu dziecko? 🙈

Niestety, siostra która to wszystko wie mieszka 500km stąd.

Niestety nie mam już mamy ani babci które troszkę by mnie w tym wspomogły.Ale wiem że nie zostanę sama. Już tak wiele osób oferuje mi swoją pomoc. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczna ❤️.

Kocham Was!


Od koleżanki z pracy Iwonki, mam taką śliczną kołyskę, w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia.Oprócz tego mam sporo ubranek które w wolnym czasie wyszukuję w sieciówkach lub w pobliskich Second Handach.


Pewnego dnia, nabrałam ochoty na rozpoczęcie wicia gniazdka. Kupiłam więc proszki do prania dla dzieci i płyny z tą samą etykietą.

(Komentarz mojego męża: ,,A zawsze mówiłaś że będziemy prać z naszymi 😂").


Ciuszki z tzw,, drugiej ręki" często nie mają metek, więc nie miałam skąd dowiedzieć się, które z nich można suszyć w suszarce kondensacyjnej. A że pogoda była deszczowa to pokoik gościnny zamienił się w suszarnię🙈.


PRL pierwsza klasa.


Mój mąż złapał się za głowę widząc ile tego jest. Na nic tłumaczenia, że przecież to są różne rozmiary, już na pół roku do przodu.

Biorę jednak zdanie męża mego pod uwagę i z zakończeniem wycieczek do sklepów odzieżowych, zakończyłam wicie gniazdka.


Skupiam się aktualnie na literaturze, doszkalam intelektualnie. Póki co czytam również za męża 😉.


Wiem już co to jest kateter rektalny oraz siara… 🙈 .

A kołyska stała się wspaniałym wieszakiem.

A u Was kiedy gniazda były już gotowe na przyjście maluszków? Chyba już pora! Ale u nas zawsze wszystko na ostatnią chwilę.


W temacie proszków do prania i każdym innym związanym z macierzyństwem porady-

mile widziane ❤️.


Uściski.


ps. Wiem że zdjęcia sugerują 30tc a tu już troszkę dalej jesteśmy, ale tak je lubię że postanowiłam je tutaj umieścić. A co!